روند شکل گیری کریستال های آمونیوم کلراید در زیر میکروسکوپ

 

فیلم مرتبط با موضوع در انتهای همین صفحه قابل دانلود می باشد

در جهان امروزی که تقریبا هیچ خبر خوبی از هیچ کجای دنیا به گوش نمی رسد و گرسنگی و جنگ و بی عدالتی در همه جا بیداد می کند، شاید تصور کنید هیچ چیز جالبی برای تماشا باقی نمانده. اما این طور نیست و جهان با همه تلخی ها، زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد.

یکی از جاذبه های جهان، تصاویر میکروسکوپی ترکیبات شیمیایی هستند که می توان آن ها را به آثار هنری هم تشبیه کرد. در همین رابطه، در زیر ویدئویی برایتان درج کرده ایم که نحوه شکل گیری کریستال های آمونیوم کلراید را نمایش می دهد.

روند شکل گیری این کریستال ها با ترکیب رنگ های گرم به گونه ای است که گویا فردی در حال ترسیم یک جنگل انبوه در یک دشت وسیع است. پیشنهاد می کنیم که حتما ویدئوی زیر را تماشا کرده و با زیبایی های جهان میکروسکوپی بیشتر آشنا شوید.

در آخر هم بد نیست اشاره کنیم، آمونیوم کلرید که به نِشادُر نیز موسوم است، با فرمول شیمیایی NH4Cl یک ترکیب غیر آلی محسوب می شود؛ نمک سفید بلوری با قابلیت بالای حل شدن در آب، محلول آمونیوم کلرید یک اسید ملایم است که از آن در محصولات متعددی از شامپو گرفته تا باتری، استفاده می شود.

منبع : روزیاتو

 

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایل
دانلود این فایل (Amonium Cloride.mp4)روند شکل گیری کریستال های آمونیوم کلراید در زیر میکروسکوپفیلم با فرمت MP4 قابل پخش با برنامه های MediaPlayer , KmPlayer و . . .6358 Kb