تولید برق توسط لوله‌های آب شهری

در انتهای همین صفحه فیلم مرتبط با موضوع جهت دانلود موجود می باشد

لوسید انرجی، سیستم برق لوسیدپایپ را با این هدف طراحی کرده است که بتواند از جریان آب داخل لوله‌های آب شهری در شهرهای بزرگ برق تولید کند. از آب می‌توان استفاده‌های زیادی کرد، و با استفاده از جریان آن می‌توان انرژی برق‌آبی تولید کرد. اورِگانِ پورتلند آخرین شهری است که این سیستم ویژه را نصب‌کرده است.

لوسیدپایپ درواقع جایگزین سیستم فعلی لوله‌هایی می‌شوند که از نیروی جاذبه برای جابه‌جایی آب استفاده می‌کنند. وقتی‌که آب از لوله‌ها می‌گذرد، متعاقباً ۴ توربین ۴۲ اینچی را به حرکت می‌اندازد که به ژنراتوری در خارج از لوله‌ها متصل شده‌اند. حضور توربین‌ها باعث کند شدن محسوس جریان آب نمی‌شوند، برای همین درمجموع فشار آب کاهش پیدا نمی‌کند.

سیستم پورتلند حدود ۲۰۰ کیلووات برق تولید می‌کند و هزینه‌ی نصب آن را شرکت انرژی‌های جایگزینِ هاربورتون تقبل کرده است و نصب آن در پایان سال ۲۰۱۴ به پایان رسید. تا امروز این سیستم چندین آزمونِ  بهره‌وری و قابلیت اطمینان را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این آزمون‌های وابسته به حسگرهایی است که با سیستم کنترل هوشمندی داخل آن نصب‌شده است. این سیستم در ماه مارس به توان کاری حداکثری خود می‌رسد.

وقتی‌که کار آن آغاز شود، می‌تواند سالانه ۱۱۰۰ مگاوات ساعت انرژی تولید کند که برای استفاده‌ی ۱۵۰ خانه کافی است. در طول حدود بیست سال می‌تواند حدود ۲ میلیون دلار انرژی تولیدشده را به پورتلند جنرال الکتریک بفروشد. هاربورتون تصمیم دارد که این را با اداره‌ی آب و شهر پورتلند قسمت کند تا بتواند هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهد. وقتی‌که پروژه به پایان برسد، حق خرید آن و تمام انرژی تولیدشده‌ی آن به اداره‌ی آب پورتلند منتقل می‌شود.

منبع : فردانما

 

 

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایل
دانلود این فایل (Energy.mp4)تولید برق توسط لوله‌های آب شهریفیلم با فرمت MP4 قابل پخش با Media Player و KM Player و . . .4809 Kb