مشاهده لایه‌های درونی بدن انسان با فناوری هولولنز

 

فناوری هولولنز صرفاً یک ابزار جذاب سرگرمی نیست. 

چگونه این فناوری برای حل مسائل دنیای واقعی به کار گرفته می شود.

فیلم مرتبط با موضوع به زبان فارسی در انتهای صفحه قابل دانلود می باشد

دانشگاه کیس وسترن رزرو که در کلولند اوهیو واقع شده، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که که در نظر دارد از فناوری هولولنز برای آموزش آناتومی و حل مشکلات انسان استفاده نماید.

فناوری هولولنز در دانشکده های پزشکی

ویدئوی ارائه شده نشان می‌دهد چگونه هولولنز می‌تواند جنبه‌های مختلف بدن انسان از جمله لایه‌های درونی قلب را به دانشجویان نشان دهد تا آنها بتوانند درک بهتری از آناتومی بدن انسان داشته باشند. این یک مثال شگفت‌انگیز برای نشان دادن این موضوع است که هولولنز صرفاً یک ابزار جذاب سرگرمی نبوده و می‌تواند برای حل مسائل دنیای واقعی به کار گرفته شود.

شاید موضوع جالب‌تر نحوه توصیف کردن هولوگرام (تصاویر سه‌بعدی) است. بر کسی پوشیده نیست که برخی از اصحاب رسانه از نحوه توصیف هولوگرام به وسیله هولولنز سرافکنده شده‌اند. به ویژه اینکه بر این موضوع دلالت داشته‌اند که هولوگرام‌ها میدان دید کاربر را به صورت کامل پر کردند.

در عوض بر اساس تجربه شخصی برخی از ما متوجه شدیم که میدان دید واقعی، بسیار محدودتر از آن چیزی بود که ذکر شده و در نتیجه به کنار گذاشتن هولوگرام‌ها منجر شد. البته این چیزی نبود که انتظار می‌رفت و به وضوح، محدودیت اولین نسل فناوری در سال ۲۰۱۵ بود.

در این ویدئوی می‌توانید خطوط کمرنگ آغاز و پایان هولوگرام را ببینید و این با دقت و صحت بیشتری آنچه کاربر به هنگام پوشیدن سخت‌افزار (عینک هولولنز) می‌بیند را نشان می‌دهد.

مایکروسافت مشخصاً رویکرد «آهسته و پیوسته» را برای توسعه هولولنز در پیش گرفته است؛ یعنی بازنگری سخت‌افزار، همکاری با شرکا و کسب آمادگی برای عرضه این فناوری در صنایع مختلف.

منبع : فردانما

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایل
دانلود این فایل (Hol-asemanelm.ir.mp4)فناوری هولولنزفیلم به زبان فارسی با فرمت MP4 قابل پخش با Media Player و KM Player و . . .4800 Kb