همایشهای سال 95-93

 


در مورخ 95/12/11چهارشنبه در شهر تهران همایش ( واکاری ونتایج عملکرد تیمز در ایران ) در ساعت 8/30 دقیقه لغایت 12 ظهر در تالار فرهنگ تهران برگزار گردید .

این همایش با حضور جناب آقای دکتر محبی وجناب آقای مهندس زرافشان و جناب دکتر کبیری و آقای حسینی ....  ورؤسای مقاطع متوسطه دوره اول ومدیران مدعو و سرگروه های درسی علوم وریاضی وتمام عوامل اداره تکنولوژی آموزشی گروه های آموزشی شهر تهران انجام گردیدهمایش درس پژوهی درمنطقه 14 برای همکاران علوم در روز پنج شنبه 16دیماه در دبیرستان علامه حلی 4 برگزار گردید در این همایش تعداد 60 نفر از همکاران علوم منطقه حضورداشتند ( تعداد کل همکاران 70 نفر نیروی رسمی است )همایش با تلاوت آیاتی از قران کریم و با صحبتهای مقدماتی مدیریت و معاونت دبیرستان آغاز شد در این روز استاد مدعو دکتر علی سادیی بودند که مراحل درس پژوهی را برای همکاران تشریح کردند و همکاران گروه بندی شدند تا در مراحل بعدی کار را ادامه دهند .

در روز همایش سرکار خانم حسینی خواه از همایش منطقه دیدن فرمودند .

 


کارگاه آزمایشگاه فیزیک  درمنطقه 14 برای همکاران علوم در روز پنج شنبه16 دیماه در دبیرستان علامه حلی 4 برگزار گردید در این همایش تعداد 60 نفر از همکاران علوم منطقه حضور داشتند ( تعداد کل همکاران 70 نفر نیروی رسمی است )همایش با تلاوت آیاتی از قران کریم و باصحبتهای مقدماتی مدیریت و معاونت دبیرستان آغاز شد در این روز استادان راهنما جناب آقای حسنی جناب آقای شهرابی و جناب آقای صداقت بودند  بودند که مراحل کارگاه طی 10 ایستگاه برگزار گردیدو همکاران با تعدادی از آزمایشات فیزیک از جمله به دست اوردن سرعت متوسط و فشار مایعات و بارهایالکتریکی  همچنین فیلمهای علمی روز اشنا شدند

در روز همایش سرکار خانم حسینی خواه از همایش منطقه دیدن فرمودند

 


 

همایش سراسری منطقه 14 در تاریخ 94/10/13 در مدرسه حلی 4 برگزار گردید شرکت بیش از 90 درصد همکاران علوم منطقه در همایش قابل تقدیر بود در این همایش همکاران در 12 ایستگاه آزمایشگاهی با یکدیگربه رقابت پرداختند و در آخرپس ازبررسی نتایج،گروه برتر مشخص گردید .سرکار خانم اجاقی مدیریت محترم منطقه به همراه جناب آقای منتهایی معاونت آموزشی منطقه و خانم فرج پور مسئول گروههای آموزشی از همایش بازدید به عمل آوردند.


 

شرکت همکاران علوم تجربی وفیزیک در بازدید برج میلاد . در تاریخ 94/8/18 در برج میلاد تهران برنامه بازدید علمی از نمایشگاه ترویج علم (در رابطه با مبحث نور) به مناسبت هزاره بزرگداشت ابن هیثم برگزار شد که تعدادی از همکاران علوم تجربی و فیزیک منطقه در این برنامه شرکت داشتند و از نمایشگاه جنبی این برنامه هم بازدید به عمل آوردند .

 

 

 

 

شرکت همکاران علوم منطقه 14در همایش تحلیل کتاب علوم نهم . این همایش در تاریخ 94/8/17 در تالار فرهنگ با حضور دوتن از مولفین کتاب علوم نهم آقایان حذرخانی و احمدی و نزدیک به 500 نفر از همکاران سراسر تهران برگزار شد در این گردهمایی مولفین به سوالات مطرح شده از سوی همکاران پاسخ دادند .

 

 

 

برگزاری کلاسهای ضمن خدمت تحلیل و بررسی کتاب علوم نهم توسط سرگروه علوم منطقه 14 تهران در مناطق 7 و 13و 14 در تابستان 94

همایش درس پژوهی استان تهران

همایش درس پژوهی استان تهران روز سه شنبه 94/2/22 درمنطقه 14 تهران برگزار گردید در این همایش که با حضور جناب آقای محبی مدیر کل محترم آموزش متوسطه دوره اول وزارت آموزش و پرورش وآقای حسینی معاونت متوسطه شهر تهران  خانمها حسینی خواه کارشناس مسؤل گروههای آموزشی شهر تهران خانم خودسیانی کارشناس گروههای آموزشی متوسطه 1برگزار شد به طور اجمالی شرحی از درس پژوهی ارایه شد ودر پایان از همکاران شرکت کننده در طرح درس پژوهی رتبه های اول تا سوم کلیه رشته ها تقدیر به عمل آمد .

 

 

 چهارشنبه، 13 اسفند 1393

برگزاری دوره ضمن خدمت درس پژوهی برای همکاران متوسطه اول    

به همت گروه های آموزشی متوسطه اول علی الخصوص سرگروه درس علوم  دوره ضمن خدمت درس پژوهی برای همکاران متوسطه اول برگزار شد. این همایش در تاریخ 93/12/13 با حضور بیش از 150 تن از همکاران و دبیران متوسطه دوره اول در دبیرستان جانبازان اجرا شد .

از این مراسم معاونت آموزش متوسطه و کارشناس مسئول متوسطه دوره اول بازدید نمودند. معاونت آموزش متوسطه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مطالبی پیرامون ضرورت پرداختن به شیوه های نوین در تدریس از جمله درس پژوهی از زحمات مسئول گروه های آموزشی و سرگروه های متوسطه 1 در اجرای دوره و همچنین مدیریت محترم دبیرستان جانبازان و همکارانشان به خاطر میزبانی جلسه تشکر نمود. در ادامه فیلمی از اجرای این شیوه در یک کلاس درس به نمایش درآمد و سپس جناب آقای دکتر سادئی به توضیح و تدریس درس پژوهی  پرداخت .

 


 

در روز سه شنبه 93/12/12 همایش نقش فرا دهندگان در کاربست نتایج مطالعات تیمز ویژه دبیران ریاضی و علوم در منطقه 3 شهر تهران با حضورآقای دکتر حذر خانی و آقای اصفهانی برگزار گردید

  همایش سازمانی کیفیت بخشی به آموزش مبتنی بر مطالعات بین المللی تیمز در تاریخ 93/10/24 در مکان سالن اجتماعات ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید در این همایش آقایان دکتر محبی و دکتر کریمی به اظهار مطالبی در  رابطه با تیمز پرداختند

 همایش منطقه ای علوم سال 93 با محوریت تیمز در روز پنج شنبه 93/10/18 در پایگاه نطقه ای علوم دبیرستان جمهوری اسلامی دوره اول یرگزار گردید .در این همایش ابتدا مبحث تیمز عمومی(چیستی و چرایی تیمز)توسط سرگروه منطقه خانم سالاروند مطرح گردید و پس از آن تیمز تخصصی رشته علوم تجربی توسط سرکار خانم غنی زاده مدرس کشوری تیمز به صورت کارگاه درسی برگزار گردید .در مرحله بعد مسابقه تیمی دبیران با مرجع درس پژوهی برگزار گردید و در پایان بین حاضرین در همایش قرعه کشی شد و به 4 نفر از همکاران فلش مموری 8 گیگ جایزه داده شد.